Game Design 2: Izdelava izobraževalne sobe pobega (Ljubljana, 4. 2. in 6. 3. 2025)

Objavljeno: 11. julija 2024

Usposabljanje za pedagoške in mladinske delavce

Pridružite se nam na nadaljevalnem usposabljanju, kjer bomo poglobljeno spoznali metodologijo izdelave izobraževalne sobe pobega! Usposabljanje bo osredotočeno na praktično uporabo znanja in bo udeležencem omogočilo, da sami izdelajo sobo pobega, ki jo lahko uporabijo pri svojem delu.

Vabljeni na 2-dnevno usposabljanje, na katerem bomo:

  • Obnovili in poglobili znanje s področja metodologije načrtovanja sobe pobega.
  • Spoznali, kako izdelati izobraževalno sobo pobega od idejne zasnove do načrta za fizično postavitev.
  • Spoznali ustrezne metode evalvacije usvojenega znanja in izkušenj.

Usposabljanje bo potekalo v dveh delih, in sicer:

  • TOREK, 4. 2. 2025, od 9:00 do 17:00 v Ljubljani (Tržaška 132).
  • ČETRTEK, 6. 3. 2025, od 9:00 do 17:00 v Ljubljani (Tržaška 132).

Prijavite se tukaj! (Katis)

OKVIRNI PROGRAM USPOSABLJANJA:

Prvi dan (4. 2. 2025, 9:00 – 17:00)

  • Uvod in spoznavanje ter predstavitev ciljev in poteka
  • Kaj je razlika med komercialnimi in izobraževalnimi sobami pobega?
  • Izkušnja sobe pobega: reševanje ugank in vloga moderatorja (preizkus v praksi)
  • Načrtovanje lastne sobe pobega: začetna zasnova in uganke
  • Zaključek, vrednotenje in evalvacija

Drugi dan (6. 3. 2025, 9:00 – 17:00)

  • Refleksija uporabe ugank ter sob pobega pri lastnem delu
  • Pomen iger v izobraževanju z Josephom Dumitom
  • Oblikovanje sobe pobega: ustvarjanje, zaključevanje in testiranje izdelkov
  • Zaključek, vrednotenje in evalvacija

Prijava in kotizacija

  • Polna cena usposabljanja: 118,32 EUR
  • Subvencionirana cena za prijavljene prek KATIS-a (z dovoljenjem ravnatelja): 47,33 EUR
  • Za mladinske delavce, ki so zaposleni/prostovoljci v organizacijah za mlade – 60 % popusta: 47,33 EUR
  • Za mladinske delavce, ki so zaposleni/prostovoljci v organizacijah članicah Mreže KROJ – 70,42 % popusta: 35 EUR

Prijava za strokovne delavce v vzgoji in izobraževanju je možna preko sistema KATIS. Udeležba na usposabljanju je ovrednotena z 1 točko. V sistemu poiščite izobraževanje z naslovom “GAME DESIGN 2: IZDELAVA IZOBRAŽEVALNE SOBE POBEGA (NADALJEVALNO IZOBRAŽEVANJE)”



Prijave za ostale zainteresirane sprejemamo na mail eva@socialna-akademija.si. Število mest je omejeno!

Kaj se bo dogajalo na usposabljanju?

Usposabljanje bo potekalo v živo in po načelih neformalnega izobraževanja. Udeleženci boste imeli s pomočjo različnih metod priložnost učiti se od trenerjev ter drug od drugega.

Krajši teoretični uvodi se bodo nadaljevali s praktičnimi in izkustvenimi vajami, skozi celotno usposabljanje pa bomo preizkusili orodja in metode, ki jih boste po usposabljanju lahko uporabili tudi v praksi.

Komu je program namenjen?

Program je namenjen učiteljem, vzgojiteljem ter ostalim izobraževalcem, ki jih zanimajo različne metode in načini, s katerimi povečati kreativno sodelovanje učencev pri pouku ter pri ostalih aktivnostih.

Vsebine pridejo prav tudi ostalim, ki delate na področju izobraževanja (tako formalnega kot neformalnega) in bi v svoje delo radi vnesli nove metode in pristope.

Ker gre za nadaljevalno izpbraževanje priporočamo, da imajo udeleženci že nekaj izkušenj z vsebino (sobe pobega) ali pa so se udeležili že prvega, začetnega usposabljanja na to temo.



Kdo bo z nami?

Sabina Belc je od leta 2008 aktivna na področju mladinskega dela. Prvo kot tabornica (vodnica, načelnica in starešina), nato kot projektna sodelavka Zavoda BOB za organizacijo dogodkov za mlade in mladinsko ulično delo. Od leta 2017 je zaposlena na Socialni akademiji kot mladinska delavka, kjer razvija in vodi projekte, mentorira družbene pobude ter ustvarja priložnosti, znotraj katerih lahko mladi odkrivajo in krepijo lastne talente. Njena strast so igrifikacija, izobraževalne igre kot orodje v državljanski vzgoji, medijska pismenost ter digitalno mladinsko delo.

Eva Gajšek je del Socialne akademije od leta 2017. Po izobrazbi profesorica slovenščine in teologije se ukvarja z vodenjem projektov in s komunikacijo, zanimajo pa jo predvsem področja aktivnega evropskega državljanstva, zaposlovanje mladih in uporaba umetnosti v izobraževalne namene.

Joseph Dumit je ameriški kulturni antropolog, ki se med drugim ukvarja z igrifikacijo učnih procesov v izobraževanju. Je profesor antropologije in znanosti ter tehnologije na UC Davis Kaliforniji, kjer je bil direktor Inštituta za družbene vede in študije znanosti in tehnologije. Diplomiral je na Univerzi Rice in doktoriral na Univerzi v Kaliforniji, Santa Cruz.

Zakaj izbrati nas?

Socialna akademija dela z mladimi, med drugim se posveča inovativnim metodam na področju neformalnega izobraževanja, med katere spada tudi game design in ustvarjanje izobraževalnih sob pobega. Med drugim smo skupaj z mladimi postavili sobo pobega, ki se ukvarja z duševnim zdravjem ter sobo pobega na temo karierne orientacije ter o iskanju prve zaposlitve.

Naše dolgoletno kakovostno delo v mladinskem sektorju dokazuje tudi status v javnem interesu na področju dela z mladimi.



Usposabljanje je sofinancirano s strani MVI znotraj programov profesionalnega usposabljanja za šolsko leto 2024/25, poteka pa tudi v okviru programov, podprtih s strani Urada Republike Slovenije za mladino.

Tags: , , , , , , ,


Komentiraj prispevek!

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Back to Top ↑

UA-42404711-1